האם כדאי לך כבעל/ת עסק להקים אתר אינטרנט? יש לזכור שהקמת אתר כרוכה בהשקעה לא קטנה. ואם כבר החלטת להקים אתר אינטרנט, כמה להשקיע בעניין? ושאלת השאלות: איך אפשר לגרום לאתר להופיע בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל?

אנסה לעשות סדר ולענות על השאלות הנ"ל, ובמיוחד אתאר כיצד יכול מחקר מילות מפתח להיות כלי קריטי לצורך קבלת החלטה נכונה.

קודם כל ברור שאתר הנראה טוב הוא כרטיס ביקור נהדר לעסק. אז לשאלה האם בכלל כדאי להקים אתר - התשובה היא כן. באתר תוכלו להמחיש את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר, תהיו חופשיים מבחינת עיצוב האתר ותכונותיו - להבדיל מפייסבוק למשל, שם אתם יחסית מוגבלים מבחינת העיצוב והתכונות. אתר מראה על רצינות, וזו הדרך להרשים את הלקוח.

שאלה יותר קשה היא אם כן, כמה כסף להשקיע. התשובה היא שאם התחום שלכם "חם", כלומר יש כמות גדולה של חיפושים באינטרנט למוצר שלכם, ואם התחרות באינטרנט רבה, אז כדאי להשקיע. גולש אינטרנט שהגיע אל האתר מבלי להגיע אליכם קודם, שונה לגמרי מלקוח פוטנציאלי שהגיע כבר אליכם והפניתם אותו לאתר. את הגולש יש להפוך ללקוח פוטנציאלי! תהליך זה נקרא "המרה", והמרה כזו תתאפשר רק ע"י אתר יפה וממוקד בצורך הגולש. אז איך יכול מחקר מילות מפתח לעזור פה? צורך הגולש בא לידי ביטוי במילת מפתח אותה הוא מקליד במנוע החיפוש! מסתבר שיש מילות מפתח רבות אפשריות, וכדי לדעת באילו מילים להתמקד יש צורך במחקר מילות מפתח.

המחקר ימצא כמות גדולה של מילות מפתח רלוונטיות ואת כמות החיפושים החודשית של כל מילת מפתח (כלומר, כמה פעמים חיפשו אנשים את אותו הביטוי). ניתן יהיה לקבוע צפי לידים וצפי הכנסות. במידה וההכנסות גבוהות - כדאי להשקיע בבניית אתר מפואר ואף בקידומו. במידה וההכנסות נמוכות, אולי לא כדאי בכלל להשקיע בבניית אתר אינטרנט ועדיף לשווק בדרכים אחרות.

איך אפשר לגרום לאתר להופיע בעמוד הראשון? קידום אורגני בעזרת מקדם אתרים הוא תהליך יקר. ניתן לחסוך כסף רב באמצעות ביצוע מחקר מילות מפתח, התמקדות במילות מפתח המומלצות ע"י המחקר, וקידום המילים האלה באופן עצמאי בעזרת הדרכה שתינתן ע"י "מילות מפתח לאתרים". המחקר יצביע על הפעולות אותן יש לבצע על מנת לקדם את האתר לעמוד הראשון במילות המפתח אותן תבחרו.

תוצאות בשטח מוכיחות שהשיטה הזו עובדת! למה להשקיע אלפי שקלים בחודש כשאפשר אחרת? הזמינו עוד היום מחקר מילות מפתח עבור העסק שלכם.